string(2) "uk"

Необхідність сучасних дитячих майданчиків, адаптованих для дітей інвалідів

Гуляти, сміятися та брати участь у спілкуванні з однолітками – це звичне та необхідне щастя для кожної дитини. Цього не повинні бути позбавлені дітей з ДЦП та іншими фізіологічними особливостями. Ігрові майданчики повинні бути доступні для них, як і для інших дітей.

Такі «особливі» дітки є у кожному місті, вони потребують спеціального підходу та особливих місць для проведення часу. Це допомагає їм не тільки не почуватися ущемленими, а й розвиватися, спілкуватися з однолітками та бути щасливими.

Реабілітація під час гри

Спеціально обладнані дитячі майданчики для дітей з обмеженими можливостями дозволяють вести активний спосіб життя, виконувати комплекс спеціальних для них вправ, розвивати моторику і спілкуватися з іншими дітьми.

Комплекси для дітей та підлітків з ОВЗ бувають двох видів:

Лікувально-розвиваючі. Як правило, вони використовуються у спеціалізованих реабілітаційних центрах та медичних закладах. Такі заняття проходять суворо під наглядом інструкторів ЛФК та ​​батьків.

Інклюзивні – це спільне дозвілля з іншими дітьми. Єдиною відмінністю буде, наприклад, та сама пісочниця, одна розташована на рівні землі, а друга – на спеціальній висоті.

Рух та спілкування – прямий шлях до розвитку

Який конструкції має бути майданчик для дітей з ОВЗ. Нічого особливого, єдине, що її відрізняє це ширші прорізи, спеціальні пандуси та наявність спеціальних фіксуючих пристроїв:

- гойдалки-балансири доповнені спеціальними утримуючими пристроями, які блокують рухи,

- каруселі обладнані спеціальними поручнями, які закріплюють візок у процесі руху,

- пісочниці піднесені на висоту 70-80 см від землі та оснащені спеціальними столиками,

- будиночки з широкими отворами та відсутністю лавок.

Такі, незначні на перший погляд, деталі забезпечують щастя і радість особливим діткам, і роблять їхнє життя більш барвистим і захоплюючим, як це має бути.

Відсутність кордонів та обмежень

Діти-інваліди – це, як правило, замкнуті у собі діти, закриті та дуже скуті. Саме тому наявність спеціальних дитячих майданчиків для таких діток це не забаганка, це можливість показати і забезпечити їм таке ж життя, як і в інших дітей. Це можливість діткам з аутизмом, проблемами опорно-рухового апарату показати світ дружби та посмішок, спілкування та радості.

Звичайно, дуже важливим питанням при організації такого дитячого майданчика залишається питання спеціального покриття. Воно не тільки мінімізує травми, а й допоможе легко пересуватися з будь-якими проблемами зору та опорно-рухового спрямування.

Такі безбар'єрні зони – це перший крок назустріч до якісного та безпечного життя дітей з ОВЗ.