string(2) "uk"

Дитячі майданчики: як створюються, вимоги і характеристики

Дитяча ігрова зона повинна бути в першу чергу безпечною. Всі конструкції, які там розміщуються, також повинні бути різноманітними і сприяти розвитку дитини. Тому при виборі необхідно орієнтуватися на вік користувачів. Адже зона може бути проведена за унікальними або типовими ескізами.

Особливості виготовлення

При виготовленні таких майданчиків використовуються тільки матеріали, що мають високі показники міцності. Адже в подальшому виробам необхідно буде витримувати підвищені навантаження.

Тому необхідно строго дотримуватись таких вимог:

  • Незалежно від того, діти якої вікової категорії експлуатують майданчик, безпека повинна бути високою. Кожен елемент повинен бути безпечним незалежно від ваги.

  • Всі елементи кріплення повинні бути надійно закріплені.

  • Безпечні заглушки повинні бути встановлені на всі краї і кути.

  • Всі використані матеріали повинні бути не тільки міцними, але і екологічно безпечними. Переважно використовується метал, полімерні матеріали та натуральна деревина. Також поверхні додатково обробляються гіпоалергенними фарбами.

  • Максимально можлива універсальність, що дозволить експлуатувати зону дітьми різного віку.

Але також не варто забувати про те, що діти люблять все яскраве. Тому дитячий майданчик повинна естетично привабливою. Фарби, які застосовуються виробником, є міцними і стійкими до негативного впливу навколишнього середовища, в тому числі - прямим сонячним променям.

Види майданчиків

Сьогодні є безліч варіантів дитячих майданчиків, так що вибір залежить від цільової аудиторії і побажань замовника. Так, можна замовити готовий ігрові комплекси, які максимально просто і швидко монтуються.

Також доступні і сучасні будиночки, альтанки для ігор і відпочинку, які стануть вдалим доповненням як приватної, так і муніципальної майданчика.

Дуже популярні і лабіринти, які можуть бути багаторівневими. Невід'ємними атрибутами є гірки, пісочниці і найрізноманітніші каруселі. Якщо ж необхідно облаштувати майданчик для дорослих або дітей старшого віку, можна встановити тренажери для вулиць.

Встановлювати на відкритій території варто тільки міцні і надійні конструкції, які витримують не тільки механічні пошкодження, а й негативний вплив навколишнього середовища. Також всі без винятку елементи повинні володіти антивандальними властивостями. Це забезпечить тривалий термін експлуатації і безпеку використання.