string(2) "uk"

10 Принципів хорошою дитячого майданчика

Одним з основних призначень дитячого майданчика є ознайомлення дитини з навколишнім світом. Саме тут малюк здатний навчитися оцінювати свої сили через ігри, розвинути фізичні вміння та естетичний смак. Однак все це можливо тільки за умови добре обладнаному дитячому зони, над якою попрацював штат архітекторів, дизайнерів і навіть психологів.

Основні характеристики бездоганною ігрового майданчика

Сучасна дитяча площадка здатна принести чимало користі малюкам будь-якого віку тільки в тому випадку, якщо вона повністю відповідає всім критеріям, які висуваються до ігрових зон відкритого типу. Майданчик для активних дитячих ігор повинна бути встановлена ​​на місці, що відповідає вимогам безпеки, їй слід відповідати ключовим принципам. Це буде сприяти тому, що юні непосиди в процесі фізичної активності будуть гармонійно розвиватися.

1) Наявність зонування по віковим групам - кожна площадка повинна бути поділена на секції, в точності відповідні по наповненню віковій групі, на які вони розраховані. Пісочниця буде ідеальним місцем для юних непосид, але підліткам знадобляться вже більш складні конструкції.

Найчастіше прийнято добротну майданчик розділяти на три зони, передбачаючи місце для маленьких крихіток, а також дітей старшого віку і хлопців, які перебувають в підлітковому віці.

2) Передбачене місце для особистого простору - відповідно до принципу науки психології, вже в 2 роки у дитини активно проявляється один з 12 типів характеру, в зв'язку з чим слід врахувати, що комусь до душі буде знаходження в компанії, а хтось побажає грати на самоті.

3) Заздалегідь розроблений сценарій ігор - в ідеалі слід розробити наповнення площадки таким чином, щоб залишити дітям підказки, як використовувати ігрове обладнання, але залишити за ними право на вигадку власного варіанту забави.

4) Спеціально відведене місце для батьків - коли малюки будуть під наглядом дбайливих мам і тат, бабусь і дідусів, а також інших близьких родичів, непосиди зможуть відчувати себе впевнено.

5) Можливість експлуатації в зимовий час - веселі забави добрі не тільки в теплу пору року, адже навіть коли за вікном зима малюкам хочеться пограти на вулиці, в зв'язку з чим місце повинно бути обладнане з урахуванням зимового використання.

Беручи до уваги такі ключові моменти, цілком можливо створити відмінне місце для веселих забав дітей різного віку, куди їм захочеться повертатися знову і знову.

Додаткові важливі принципи гарної майданчики

Важливо врахувати нюанси, які допоможуть перетворити місце для активних ігор непосид в сучасну майданчик, повністю відповідає високим стандартам якості. Серед них варто згадати такі моменти:

  • природність кольорової палітри і матеріалів, що застосовуються при облагороджування споруджуваного місця;
  • висока якість покриття ігрової зони, підібране з урахуванням бездоганних амортизаційних здібностей;
  • відсутність огорож благотворно позначиться на розвитку психіки дитини, незалежно від його віку, подарувавши відчуття свободи;
  • рельєф місця не повинен бути плоским;
  • в кожному окремому випадку попередньо краще запитати думку дітей, щоб точно створити наповнення для ігрової зони, відповідне очікуванням активних непосид.

У тому випадку, якщо був застосований комплексний підхід до розробки, проектування, зведення ігрового майданчика, гарантовано можна розраховувати на те, що вона буде користуватися популярністю серед хлопців всіх вікових категорій.